Debate
Newscasting
Radio Drama
Short Story Writing
Speech
Spelling Bee
Storytelling

Radio Drama - Ranking List


Rank Team Member Name Institution Name Score
1 TEAM A Jamie Alabin
Rocio Gatdula
Keren De Sagun
Stephen Dusaban
University Of Asia & The Pacific 96.00
2 TEAM A Rawyen Fredcis Galeno
Ma. Andrea Leonessa Ruel
Leanne Clarisse Losañes
Ellen Faye Ann Yabut
Jeff Emmanuel Sambrano
Philippine Science High School - Western Visayas Campus 87.50
3 TEAM B Gabriel Sid Bayate
Kasi Guillen
Joshua Ichiro Añasco
Renz Frederick Bañas
Sean Dominic Yap
Philippine Science High School - Western Visayas Campus 85.50
4 TEAM A Li Jiaze
Zhou Yushen
尹安琪yin Anqi
Wang Shuyue
Li Xu
University Of Macau 84.00
5 TEAM A Devashri A/p Muralitharan
Benetta Janis Christopher
Muhammad Irfan Bin Kamarul Ariffin
Amny Nafisah Binti Mohd. Nizam
Farha Amirah Binti Ab Ghani
Maktab Rendah Sains Mara Pengkalan Chepa 84.00
6 TEAM A Fabian Key Setyawan
Steven Thomas
Emanuella Natalie
Sherlyn Callista Hutama Pribadi
Kathryn Christian Budiyono
Sma Little Sun 84.00
7 TEAM A Nguyen Duc Binh
Ta Thanh Dong
Nguyen Thi Hai Anh
Hoang An Thai
Nguyen Duc Thang
Hanoi Medical University 83.50
8 TEAM A Janebelle Antonia Acer
Frogela Kaye Sinoy
Minette Coleen Soliman
Mica Loida Inion
Annery Jeshaeil Atinon
University Of San Agustin 80.00
9 TEAM C Andrew Paulo Antenor
Marc Vincent Hachuela
Rhaylen Kea Sitoy
Elisha Eusebio
Rexza Mae Panaligan
Philippine Science High School - Western Visayas Campus 79.50
10 TEAM A Shanon Gavriel
Raphaello Sean Ariel Lee
Dane Ethan
Jennifer Saphira Evani Tjen
Sekolah Citra Kasih Jakarta 79.50
11 TEAM A Christine Manullang
Dewa Made Hary Bastila
Irene Pistia
Catherine Tiara Yosefine Sitorus
Brawijaya University 79.50
12 TEAM A Shawn Emmanuel Palmer
Michelle Koh Mei Xian
Sammi Oon Wei Ting
Chan Hei Yann
Lim Jia Yi
Universiti Tunku Abdul Rahman 77.00
13 TEAM A Shafira Salsabila Alius
Amanda Bimantari
Odi Astaman
Rachel Adacia Yollanda
Whisnu Maharaja Kusuma
Universitas Teknokrat Indonesia 77.00
14 TEAM A Leeann Chelsea T. Sioson
Julia A. Alvestir
Lance Ocean R. Ruiz
Gabrielle Andrea D. Liong Cheng
Chelsey Eunice T. Gaspar
The Meridian International Learning Experience 72.00
15 TEAM A Abie Reginaldi Pratama
Cyndi Pebria Damayanti
Gusti Rizki Alfareza
Hidayat Amin Narosati
Dedek Nurhidayah
Sman 3 Kayuagung 70.50
16 TEAM A Alivia Ariatna Fadila
Narima Surya Putri
Alsy Taqiya Herasafitri
Rifda Muthia Zahra
Universitas Brawijaya 67.50
17 TEAM B Dina Farzana Binti Noor Azmi
Aleeya Afiqah Binti Aslahuddin
Alyaa Arisyah Binti Khairul Azman
Izyan Imanina Binti Kairi Erwandi
Siti Nur Aishah Binti Ismail
Maktab Rendah Sains Mara Pengkalan Chepa 65.50
18 TEAM A Dayang Salma Atika Binti Awang Latif
Jyfreena Ryzza Binti Yanik
Meredith Jillian Martin
Joyce Hazel William
Natalia Jaikoh @ Alexander
Keningau Vocational College 65.50
19 TEAM A Revata Rativaddhano Tantono
Nelsen Pratama Wijaya
Elisabeth Jolly Adrian
Jonathan Paskalis Tungadi
Yohana Bella Ameilia
Smk Strada Daan Mogot 64.00
20 TEAM A Ovibia Ovic Ondiris
Heronica Jonah
Gabriel To
Anjelie Johbit
Juvvelian John
Smk Pitas Ii, Pitas, Sabah 59.00